İnsan Hakları Savunucuları

Bu sorgu türünü kullanarak ara:



Sadece bu kayıt türlerini ara:

Belge
Dosya
Koleksiyon

Gelişmiş Arama (Sadece Belgeler)

"Bağırsaydı Sesi Duyulurdu": Çocuklara Yönelik Cinsel İstismarda Cezasızlık Raporu

Başlık

"Bağırsaydı Sesi Duyulurdu": Çocuklara Yönelik Cinsel İstismarda Cezasızlık Raporu

Konu

Çocuklara yönelik cinsel istismar

Yazar

Av. Şahin Antakyalıoğlu, Av. Dilek Kumcu, Av. Sezgi Korkmaz

Yayıncı

İnsan Hakları Ortak Platformu

Dil

Türkçe

Açıklama

İHOP'un temel çalışma alanlarından biri olan cezasızlık, Türkiye’de bir çok örnekte görülebileceği üzere işkenceden polis şiddetine, kadına yönelik şiddetten çocuk istismarına kadar bir çok alanda karşılaşılan bir olgudur.
İHOP'un cezasızlıkla mücadele çalışmaları kapsamında yayımlanan “Bağırsaydı Sesi Duyulurdu”, çocuğa yönelik cinsel istismar ve şiddet fiillerinde faillerin cezasız kalmasına yol açan hukuki süreçleri ortaya koymaya çalışan bir araştırma. Çocuk Alanında Çalışan Avukatlar Ağı (ÇAÇAv.) üyesi Dilek Kumcu, Şahin Antakyalıoğlu ve Sezgi Korkmaz tarafından mahkemelere yansımış 20 dosya üzerinden gerçekleştirilen bu araştırmanın insan hakları savunucuları, kamu idaresi, politikacılar ve akademisyenler için yararlı olacağını umuyoruz.

Sayfa Bilgisi

108 s.

Belgeyi Paylaş

Dosyalar

Ekleme Tarihi
March 24, 2016
Koleksiyon
İHOP KOLEKSİYONU
Belge Türü
Rapor
Etiketler
, , , ,
Alıntı
Av. Şahin Antakyalıoğlu, Av. Dilek Kumcu, Av. Sezgi Korkmaz, “"Bağırsaydı Sesi Duyulurdu": Çocuklara Yönelik Cinsel İstismarda Cezasızlık Raporu,” İnsan Hakları Savunucuları, accessed 25 Şubat 2018, http://insanhaklarisavunuculari.org/dokumantasyon/items/show/799.